Přírodovědná soutěž

V pátek 23. 9. 2022 dopoledne proběhlo v DDM Hlinsko okresní kolo Přírodovědné soutěže. Úkolem žáků 2. stupně bylo poznat co největší počet vystavených přírodnin a určit chráněné druhy.

V kategorii C (6. – 7. třída) soutěžila děvčata ze sedmé třídy, jmenovitě Linda Vašková, Michaela Pavlišová a Ludmila Žampachová, která v letech před covidem obsadila v Hlinsku krásné 2. místo. Letos se jí podařilo zdolat příčku nejvyšší, 1. místo. Linda Vašková obsadila krásné 7. místo, Míša Pavlišová místo 20. z 32 soutěžících. Předními příčkami si tak holky zajistily celkové 2. místo z 8 soutěžících škol.

Kategorii D (8. – 9. třída) zastupovali Marek Sádovský z 9. třídy a Anežka Brožová s Tadeášem Smolou, oba z 8. třídy, kteří se na jaře účastnili OK BiO a celoroční školní poznávací soutěže, kde obsadili přední příčky. Anežka Brožová skončila 13. a 1 bodem předběhla Tadeáše Smolu, Marek Sádovský se umístil na 21. místě z 27 soutěžících. Celkově tak nejstarší žáci obsadili 5. pořadí z 8 soutěžících škol.

Všem soutěžícím patří poděkování za účast s přáním neutuchajícího zájmu o přírodu.

Mgr. Daniela Kosařová