20. 10. 2022 čekala žáky čtvrté třídy výprava do Pardubic.

Na programu exkurze byla výstava ve Východočeském muzeu na pardubickém zámku Lidé odvedle, na které si mohli žáci vyzkoušet, jak se žije vozíčkářům , lidem s postižením zraku a  sluchu. Výstava byla interaktivní, zkoušeli se z invalidního vozíku sbalit na výlet,  vybaveni slepeckou holí ze zakrytýma očima zkusili nastoupit do autobusu a zaplatit jízdné, vyluštit  tajenku brailovým písmem, poslepu s pomocí detektoru barev naplnit pračku stejnobarevným prádlem, vyrazit na vycházku do lesa a do města v absolutní tmě, nakoupit si suvenýry z dovolené, ale vybírat jen hmatem a spoustu dalších činností. Velmi poučné.

Odpolední program Tisknu, tiskneš, tiskneme se odehrál ve Východočeské galerii, kde si žáci vytvořili svůj obrázek grafickou technikou linorytu, poté si prohlédli výstavu lynoritů Ivo Křena.