14. 10. 2022 žáci čtvrté třídy vyrazili na výstavu hub v Dědové. Paní Daniela Liberecká  nám velmi zajímavě povídala o houbách, mykologii, pravidlech při sběru a zpracování hub. Připravila i malou poznávačku, ve které si žáci dobře vedli.

Cestou do školy jsme se pozorně dívali, posbírali jsme opravdu velké množství hub, neznámé druhy jsem zkusili určovat pomocí  aplikace Na houby. Ve třídě vznikl mykologický koutek. Překvapilo nás, kolik výstrusů na nás pod klobouky hub  v pondělí čekalo.

Houby jsme zkusili vyrobit z brambor, byly k nerozeznání od pravých, vyzdobili jsme jimi výklenek na schodišti. Vznikl tam „ školní les". Houby jsme si malovali technikou zapouštění  fix a anilínových barev.  V rámci slohu jsme napsali příběh o Frantovi a Pepovi, kteří se vydali do lesa.  Houbařskou sezónu jsme si moc užili.